Problemy Polaków w zarządzaniu kapitałem

Zastanawiające jest, dlaczego w naszym państwie nie istnieje w zasadzie edukacja ekonomiczna. Oczywiście, istnieją uczelnie ekonomiczne, które kształcą specjalistów, jednak jeśli chodzi o zwykłych obywateli, to nie robi się nic, aby nauczyć ich obchodzenia się z pieniędzmi. 

Wydaje się, iż konieczne jest jak najszybsze wdrożenie programu edukacji ekonomicznej obywateli naszego kraju. Jeśli tak się nie stanie, to wciąż wiele rodzin będzie miało olbrzymie luki w budżecie domowym. Żadne programy społeczne, czy to program rodzina 500+ czy jakikolwiek inny, nie będą skuteczne, jeśli ludzie nie będą wiedzieli co robić z otrzymywanymi pieniędzmi.

Problemy z kredytami

Wiele osób ma olbrzymie problemy z kredytami. Nie są oni w stanie spłacać zaciągniętych pożyczek. Wszystko dlatego, że coraz częściej Polacy biorą pożyczki w jakiś dziwnych instytucjach finansowych, w których nie jest nawet sprawdzana ich zdolność kredytowa.

Wydaje się, że akurat w tej kwestii bardzo pomocny może być program rodzina 500+. Wszystko dlatego, że istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że dzięki niemu ludzie przestaną korzystać z parabanków na rzecz tradycyjnych banków. Mając udokumentowany dochód w postaci 500 złotych na dziecko mamy bowiem zdolność kredytową. Zdolność kredytowa natomiast to przepustka do kredytu w zwyczajnym banku.

Redakcja

Dodaj komentarz