Problemy Polaków w zarządzaniu kapitałem

Zastanawiające jest, dlaczego w naszym państwie nie istnieje w zasadzie edukacja ekonomiczna. Oczywiście, istnieją uczelnie ekonomiczne, które kształcą specjalistów, jednak jeśli chodzi o zwykłych obywateli, to nie robi się nic, aby nauczyć ich obchodzenia się z pieniędzmi. 

Wydaje się, iż konieczne jest jak najszybsze wdrożenie programu edukacji ekonomicznej obywateli naszego kraju. Jeśli tak się nie stanie, to wciąż wiele rodzin będzie miało olbrzymie luki w budżecie domowym. Żadne programy społeczne, czy to program rodzina 500+ czy jakikolwiek inny, nie będą skuteczne, jeśli ludzie nie będą wiedzieli co robić z otrzymywanymi pieniędzmi.

Problemy z kredytami

Wiele osób ma olbrzymie problemy z kredytami. Nie są oni w stanie spłacać zaciągniętych pożyczek. Wszystko dlatego, że coraz częściej Polacy biorą pożyczki w jakiś dziwnych instytucjach finansowych, w których nie jest nawet sprawdzana ich zdolność kredytowa.

Wydaje się, że akurat w tej kwestii bardzo pomocny może być program rodzina 500+. Wszystko dlatego, że istnieje duża doza prawdopodobieństwa, że dzięki niemu ludzie przestaną korzystać z parabanków na rzecz tradycyjnych banków. Mając udokumentowany dochód w postaci 500 złotych na dziecko mamy bowiem zdolność kredytową. Zdolność kredytowa natomiast to przepustka do kredytu w zwyczajnym banku.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *