Ranking kredytów hipotecznych – luty 2018

Będąc w wieku dojrzałym niekoniecznie chce się kupować mieszkanie, czasem decyduje się na budowę domu. Poniższy ranking kredytów hipotecznych w lutym 2018, poświęcę wzięciu kredytu w wysokości 400 tys. zł, na nieruchomość o wartości 500 tys. zł, przy okresie spłaty 25 lat, przy założeniu wieku kredytobiorcy- 50 lat. 

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Bank BGŻ BNP Paribas, gdzie miesięczna rata wyniesie 1985 zł, przy RRSO na poziomie 3,51%. Zaletą tej oferty jest możliwość kredytowania do 80% wartości nieruchomości, a wadą standardowa opłata prowizyjna, jeśli nie spełnia się kryteriów. 

Na drugim miejscu znalazł się Bank Pocztowy, z Pocztowym Kredytem Mieszkaniowy. Tu rata kredytu wyniesie 2048 zł, przy RRSO na poziomie 4,17% i prowizji 3,5%. Jego największą zaletą jest długi okres kredytowania, do 35 lat. Wcześniejsza spłata kredytu możliwa jest bez dodatkowych opłat.

Trzecie miejsce w moim rankingu zajął Bank Millenium. Tu rata dla powyższego przykładu wynosi 2094 zł, przy RRSO na poziomie 4,3%. Zaletą tej oferty jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych raz w roku. Minus przyznaję za to, że obniżona marża dostępna jest tylko dla klientów Millenium, którzy posiadają konto, kartę debetową oraz regularne przelewy wynagrodzenia na konto w Millenium. 

Czwarte miejsce w moim rankingu zajął BZ WBK. Rata kredytu hipotecznego wyniesie tutaj 2180 zł, przy RRSO na poziomie 4,74%. Zaletą jest tutaj możliwość wzięcia kredytu także przez osoby pracujące na umowę zlecenie, czy o dzieło, jednak przy ocenie zdolności kredytowej pod uwagę brana jest średnia z ostatnich 6 miesięcy. 
Piąte miejsce zajął Getin Bank. Tu rata kredytu wyniesie 2255 zł, przy RRSO w wysokości 5,24%. Zaletą jest tutaj długi okres kredytowania do 35 lat. Wadą są wysokie marże i koszty okołokredytowe, tj. ubezpieczenia.

Paweł

Paweł

Dziękuję za przeczytanie mojego artykułu, mam nadzieję że okazał się on dla Ciebie przydatny.
Paweł

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *