Ranking kredytów hipotecznych – luty 2018

Będąc w wieku dojrzałym niekoniecznie chce się kupować mieszkanie, czasem decyduje się na budowę domu. Poniższy ranking kredytów hipotecznych w lutym 2018, poświęcę wzięciu kredytu w wysokości 400 tys. zł, na nieruchomość o wartości 500 tys. zł, przy okresie spłaty 25 lat, przy założeniu wieku kredytobiorcy- 50 lat. 

Na pierwszym miejscu w rankingu znalazł się Bank BGŻ BNP Paribas, gdzie miesięczna rata wyniesie 1985 zł, przy RRSO na poziomie 3,51%. Zaletą tej oferty jest możliwość kredytowania do 80% wartości nieruchomości, a wadą standardowa opłata prowizyjna, jeśli nie spełnia się kryteriów. 

Na drugim miejscu znalazł się Bank Pocztowy, z Pocztowym Kredytem Mieszkaniowy. Tu rata kredytu wyniesie 2048 zł, przy RRSO na poziomie 4,17% i prowizji 3,5%. Jego największą zaletą jest długi okres kredytowania, do 35 lat. Wcześniejsza spłata kredytu możliwa jest bez dodatkowych opłat.

Trzecie miejsce w moim rankingu zajął Bank Millenium. Tu rata dla powyższego przykładu wynosi 2094 zł, przy RRSO na poziomie 4,3%. Zaletą tej oferty jest możliwość skorzystania z wakacji kredytowych raz w roku. Minus przyznaję za to, że obniżona marża dostępna jest tylko dla klientów Millenium, którzy posiadają konto, kartę debetową oraz regularne przelewy wynagrodzenia na konto w Millenium. 

Czwarte miejsce w moim rankingu zajął BZ WBK. Rata kredytu hipotecznego wyniesie tutaj 2180 zł, przy RRSO na poziomie 4,74%. Zaletą jest tutaj możliwość wzięcia kredytu także przez osoby pracujące na umowę zlecenie, czy o dzieło, jednak przy ocenie zdolności kredytowej pod uwagę brana jest średnia z ostatnich 6 miesięcy. 
Piąte miejsce zajął Getin Bank. Tu rata kredytu wyniesie 2255 zł, przy RRSO w wysokości 5,24%. Zaletą jest tutaj długi okres kredytowania do 35 lat. Wadą są wysokie marże i koszty okołokredytowe, tj. ubezpieczenia.

Redakcja

Dodaj komentarz